VAATA! Plaadiesitluskontsert KUMUs

Alen Veziko albumi “Ei ole öeldud tuulde” esitluskontserdid algasid 6. märtsil 2013 Mooste Mõisast ja lõppesid 15. märtsil Pärnus Ammende Villas. 11. märtsil esineb Alen KUMUs täissaalile.

Akustiline album “Ei ole öeldud tuulde” võttis kokku 15 aastat kestnud muusikutee. Kontserdil kuulis lugusid, mida Alen on laulnud ja kirjutanud selle aja jooksul. Plaadil ja kontserdil kõlas paremik seni esitatud lauludest – Valgusfoorid, Eilne päev, Ei ole öeldud tuulde, aga ka Vastu müüri, Kaugelt maalt, Kuldne põld jpt.

Plaadilt kuuleb Veziko stiilile iseloomulikku meloodiat ja tekste, kuid samas ei puudunud ka kontsertidelt üllatused. Esitluskontserdil toimus esmakordselt Eesti popmuusika ajaloos Aleni ja lauljatar Rosanna Lintsi duett kontserdipubliku ees.

Alen Veziko : Iga lugu on sellele plaadile saanud oma põhjusega 

Kui kaua kesksid ettevalmistustööd akustilise plaadi valmimiseks ja kui keeruline oli plaadile lugusid valida?

Ettevalmistused plaadi salvestamiseks algasid varakult, kuid stuudiosse jõudsime 2012. aasta novembris. Sama aasta detsember tähendas minu jaoks palju esinemisi, mistõttu stuudiosse väga sageli ei jõudnud, alates jaanuarist kuni veebruari viimaste päevadeni sisuliselt elasin stuudios. Lugude valimine oli üsna lihtne. See plaat koosneb kontserditel esitatavate laulude paremikust. Mõned laulud jätsin nimekirjast teadlikult välja, tulevikku ootama, nö. seemneks.

Mitu lugu plaadil on ja kas mõnes neist leidub ka teie kui muusiku moto?

Plaadil on kolmteist laulu ja ma valisin sellele plaadile laulud, millel minu jaoks on olemas sõnum ja mõte. Nagu ütleb plaadi pealkiri “Ei ole öeldud tuulde”, pole sellel plaadil kõlavad lood juhuslikud ja on siia valitud mingi põhjusega.
 
Mille poolest võib seda plaati pidada eriliseks ja ainulaadseks?

Minu jaoks on suurim muutus ja erinevus üldises kõlapildis ja instrumentide valikus. Kasutan esimest korda elus selliseid instrumente nagu saksofon ja akordion. Kõik pillid on mängitud naturaalselt.

Kas seoses plaadiga valmistate oma sümpaatsetele kuulajatele ja fännidele ka mõne üllatuse või saab kuulata loomingut, millega juba on harjutud?

Väike üllatusmoment peab asjal ikka juures olema. Tookord oli selleks lauluks “Hommikupoole ööd” uues versioonis. Klubiremixi ja vilistavate kitarride kõrvale tegime koos C-Jam`iga sellest laulust hoopis midagi teistsugust. See on nagu sõõm värsket õhku sellel plaadil.

Kuidas valiti välja kohad, kus toimusid plaadi esitluskontserdid, kas rääkisite selles ka ise kaasa ?

Minu soov oli, et kui esitlus toimub Tallinnas, siis peab selleks kohaks olema KUMU, kuna see plaat oma olemuselt sobis minu arvates sellesse keskkonda. Tartu Athena keskus on minu jaoks nagu kodulava, olen seal palju esinenud ja tunnen ennast seal hästi. Vihula mõis on Eesti kõige paremini taastatud mõisakompleks väga hea saaliga. Pärnu Ammende villa, Mooste mõis ja Taagepera loss on minule ammu teada-tuntud kohad, Taageperas on pildistatud ka selle albumi pildid.

Kas olete ka kõigi plaadil kõlavate laulude helilooja ja sõnade autor?

Plaadil on neli laulu, mis on kirjutatud teiste muusikute poolt. Neist olulisim on Jaan Söödi ja Üllar Saaremäe poolt loodud “Vala veini”. Laul, mis on mind saatnud viimased 5 aastat. Ülejäänud lood on minu kirjutatud.
 
Kas te olete kirjutanud laule ka mõnes võõrkeeles?

Olen kirjutanud inglisekeelseid lugusid aga Eestimaal peab laulma eesti keeles, seega pole neid väga laialt avalikustanud. Võib-olla tulevikus.

Kuivõrd tekib pärast  plaadi esitluskontserte teatud pingelangus või mõtlete uutele loomingulistele plaanidele?

Tavaliselt pärast pikka ja väsitavat perioodi tahan korraks aja maha võtta.Võtan siis aja maha, et olla oma sõprade ja perekonnaga. Kui ausalt olla, siis on stuudios töötamine ikkagi selline periood, kus sotsiaalseteks tegevusteks aega ei jää.

  • Tutvustus
    Alen Veziko loob ning esitab pop- ja rockmuusikat juba rohkem kui 15 aastat. Sel aastal ilmus tema neljas album, mis oli kannab nime "Sinu poole teel". Lähemalt loe Aleni kohta SIIN!
  • Sotsiaalmeedia